AKADEMIA TAŃCA i ZDROWYCH PLECÓW

to doskonałe źródło zabawy, która jednocześnie pozwala na zwiększenie aktywności fizycznej dzieci, poprawę Ich postawy oraz naukę tańca w wielu jego odmianach. Prowadzone przez nas zajęcia taneczne mają na celu rozbudzenie w dzieciach zamiłowania do tańca i innych form ruchu, ukształtowanie odpowiedniej koordynacji ruchowej i prawidłowej sylwetki, zwiększenie wrażliwości, a także rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie. Chcemy uświadomić dzieciom, iż aktywne spędzanie wolnego czasu przynosi wiele satysfakcji i radości. Poprzez taniec dajemy Im możliwość doskonalenia plastyki ruchu oraz wyrażania siebie, swoich emocji i wykorzystywania talentu. Organizacja przedsięwzięcia, jakim jest Akademia Tańca i Zdrowych Pleców, oparta jest na autorskim programie lekcji tańca i korekcji postawy.

Nasz program edukacyjno-wychowawczo-zdrowotny to połączenie nauki tańca z gimnastyką korekcyjną oraz świetną zabawą! Akademia Tańca i Zdrowych Pleców to 3-letni cykl nauki z możliwością kontynuacji kształcenia w Klubie. Program skierowany jest do wszystkich dzieci w wieku 6-12 lat, bez względu na predyspozycje, stan zdrowia czy talent. Profesjonalnie przygotowane zajęcia taneczno-ruchowe pozwalają Uczestnikom rozwijać swoją sprawność fizyczną, kształtować odpowiednią postawę ciała, budować charakter, a także spełniać Ich marzenia.

W trakcie zajęć dzieci uczą się:

 • tańców dyskotekowych
 • nowoczesnych
 • towarzyskich
 • narodowych
 • integracyjnych
 • przyjmowania i utrzymywania prawidłowej postawy
 • korygowania wad postawy
 • zachowań prozdrowotnych i profilaktycznych
 • prezentowania swoich umiejętności przed publicznością w trakcie pokazów dla rodziców.
 • W TRAKCIE PROGRAMU DZIECI ZDOBYWAJĄ:
  dyplomy, medale, nagrody w ramach konkursów i pokazów.

  Akademia Tańca i Zdrowych Pleców to wyjątkowy program edukacyjno-wychowawczo-zdrowotny, realizowany na czterech podstawowych płaszczyznach: Edukacja, Wychowanie, Profilaktyka zdrowotna, Rekreacja sportowa.

  EDUKACJA

  Wykorzystanie tańca daje olbrzymie możliwości w kierowaniu rozwojem psychoruchowym dziecka. Podczas zajęć Akademii Tańca i Zdrowych Pleców dzieci uczą się wielu form tańca, zdobywając jednocześnie wiedzę na temat możliwości własnego ciała oraz sposobów dbania o jego formę i zdrowie.

  WYCHOWANIE

  Program Akademii pomaga młodym ludziom rozwijać swoją osobowość, wykorzystywać talent, budować poczucie własnej wartości. Uczestniczenie w zajęciach zaspokaja potrzebę współistnienia w grupie, a także wszczepia pozytywne nawyki zdrowotne, które będą procentowały w przyszłości.

  PROFILAKTYKA

  Realizowany program Akademii pokazuje dzieciom zalety aktywnego spędzania wolnego czasu oraz pozwala nauczyć się utrzymywania prawidłowej postawy, zdobyć świadomość wpływu na własne zdrowie oraz zlikwidować istniejące wady postawy.

  REKREACJA SPORTOWA

  Rozwój sprawności motorycznej oraz promocja aktywności fizycznej stanowią podstawę programu Akademii. Założenia programowe realizowane są w następujących dziedzinach: - Pnauka form rytmiczno-tanecznych, - taniec korekcyjny, gimnastyka korekcyjna i szkoła zdrowych pleców, - integracyjne gry i zabawy ruchowe, - promocja pozytywnej rywalizacji sportowej, rozwijającej w dzieciach ambicję, wytrwałość, konsekwencję w dążeniu do celu oraz budującej pozytywną samoocenę.